Współcześnie na rynku producent hal namiotowych oferuje swoim klientom taki typ obiektów zarówno o profilu stalowym, jak i aluminiowym, na którym zostanie skupiona uwaga w niniejszym tekście. Namioty halowe znajdują zastosowanie w przeróżnych branżach gospodarczych oraz sektorze typowo usługowym.

Coraz częściej wybierane są one zamiast budynków ceglanych, które nie dość, że są o wiele bardziej kosztowną inwestycją, to jeszcze wymagają dłuższego czasu jej realizacji. Co zatem warto wiedzieć o profilu aluminiowym, wykorzystywanym w przypadku hal?

Wytrzymały i solidny materiał

Namioty halowe o profilu aluminiowym, dzięki temu, że są one bardzo wytrzymałe i odporne na korozję (w przeciwieństwie do stali), spisują się doskonale zarówno jako obiekty sezonowe oraz całoroczne.

Składając na nie zamówienie można mieć pewność, że zostanie ono zrealizowane w szybkim czasie, gdyż poszczególne komponenty aluminiowe wytwarzane są błyskawiczne. Ich późniejszy montaż również nie sprawia problemu i przebiega sprawnie.

Mobilność i szerokie zastosowanie

Wykonane o aluminiowym profilu namioty halowe odznaczają się dużo mniejszą wagą, niż jest to w przypadku ich stalowych odpowiedników.

Dzięki temu są one o wiele bardziej mobilne i podatne na ewentualne modyfikacje, które można wprowadzać nawet w momencie eksploatacji (pomniejszanie, powiększanie, przestawianie konstrukcji). Tego typu hale namiotowe spiszą się idealnie jako:

  • przestrzeń pod produkcję, obszary przemysłowe oraz magazyny,
  • obiekty typowo rolnicze,
  • przestrzeń dla branży HoReCa oraz dodatkowa sala dla lokali, na której mogą odbywać się wesela, bankiety i inne uroczystości.