Inwestując w namioty halowe, które mają służyć do ściśle określonych celów, należy na pewnym etapie projektowania zdecydować się na to, jakie właściwie maj mieć one poszycie.

To od niego w głównej mierze zależy, czy powstały obiekt będzie mógł być eksploatowany sezonowo, czy też całorocznie. Profesjonalny producent hal namiotowych tworząc spersonalizowany projekt może zaproponować swoim klientom różne typy poszycia. Jakie? Przekonasz się z niniejszego wpisu.

Plandeki oraz fasady z przeszkleniami

Poszczególne namioty halowe różnią się między sobą wielkością, wysokością, rozkładem okien, drzwi, podjazdów i rodzajem sufitów oraz poszyć. W obiektach sezonowych stosuje się zazwyczaj:

  • plandekę – świetnie spisze się ona jako ochrona przed porywistym wiatrem, czy też deszczem. Nie należy do najcięższych materiałów, dzięki czemu nie ma najmniejszego problemu z jej montażem, jak i demontażem. Najczęściej można się z nią spotkać w trakcie zimy, kiedy zadasza sezonowe lodowiska. Jeżeli odznacza się ona wysoką jakością, to można być pewnym, że dobrze będzie spisywała się na przestrzeni kilkunastu sezonów,
  • fasadę przezroczystą, szklaną – wybierana jest ona najczęściej w przypadku obiektów, które przeznaczone są typowo pod uroczystości i ważne wydarzenia, takie jak śluby, spotkania firmowe, imprezy, czy też letnie sale bankietowe.

Blachy trapezowe oraz płyty warstwowe

Jeżeli chodzi o konstrukcje typowo całoroczne, których stelaż jest zazwyczaj stalowy, to namioty halowe mają najczęściej poszycie wykonane z:

  • blachy trapezowej – żadna pogoda nie jest jej straszna. Inwestor w zależności od swoich potrzeb może rozmieścić na niej dodatkowe elementy, takie jak drzwi, okna, miejsce na podjazdy itd. Blacha wybierana jest najczęściej do obiektów typowo magazynowych oraz sportowych,
  • płyty warstwowej – jeżeli chodzi o konstrukcje całoroczne, jest to z pewnością strzał w dziesiątkę. Nie tylko jest ona w pełni odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne, ale i skutecznie jest w stanie utrzymać panującą w obiekcie temperaturę. 

Każdy wykorzystany przy konstrukcji materiał to również inne koszty. Producent hal namiotowych, w oparciu o przedstawione przez klienta specyfikacje, które ma spełniać konstrukcja, sporządzi jej projekt oraz kosztorys.